Zážitková sauna

Sauna dnes už opravdu nemusí být jen pocení. Saunové ceremoniály a rituály jsou novým trendem v saunovém světě a samotné saunování povyšují na nevšední zážitek. Zážitková sauna přináší změnu v přístupu k saunování, přivádí osvětu a oslovuje tak všechny věkové kategorie.

Co se skrývá pod pojmem “ZÁŽITKOVÁ SAUNA”?

Zážitková sauna vytváří komfortní prostředí pro svého návštěvníka tak, aby o něj bylo dobře postaráno. Velkou úlohu zde hraje saunér (saunový animátor, saunový mistr), který zná dobře všechna pravidla správného saunování a také možnosti jednotlivých procedur. Ty dokáže umně kloubit a běžné saunování tak přeměnit na opravdový zážitek.

Zážitkové saunování je propojení hned celé řady vjemů pod vedením zkušeného průvodce tak, aby spolu harmonicky souzněly, pomohly odpočinout vaší psychice a podpořily také vaši fyzickou kondici. Široká variabilita jednotlivých procedur a rituálů obohatí vaše rozhledy a pomůže vám přijít si právě na to své.

Zážitkovou saunou se může stát i menší hotelová sauna. V takové sauně se saunér stará o příjemné prostředí tím, že polévá lávové kameny, používá správně aroma-esence, rozhání teplo ručníkem na všechny úrovně lavic, využívá peelingy, atp. Ve velkých, speciálně k tomu účelu vyrobených saunách zabezpečuje saunové ceremoniály a rituály, spojené s konkrétním programem. Zvláštní kapitolou jsou pak saunová divadla pro velký počet návštěvníků.

Procedury lze nakombinovat v rámci jejich tématiky a také zacílit na konkrétní klientelu. Vznikají tak zážitkové programy a ceremoniály pro děti, pro ženy, pivní saunové ceremoniály, severské rituály, mezi trendy najdeme třeba i ruskou banju – saunu s topením na dřevo a speciálními tradičními procedurami (severské metličkování věniky).

Tradiční saunové ceremoniály jsou založeny na kombinaci polévání rozpálených lávových kamenů a rozhánění páry s využitím přírodních vonných esencí.

Relaxační ceremoniály zpravidla probíhají v saunách s nižší teplotou. Opět zde hraje roli aromaterapie, tentokrát v kombinaci s relaxační hudbou, speciálním obohacením může být hra na tibetské mísy.

Beauty procedury a peelingy

Tyto procedury doporučujeme z důvodu snadnější údržby provádět v parních saunách. Hlavní roli zde hrají peelingy a tělové masky, z těch nejoblíbenějších můžeme jmenovat například solné, medové, kokosové, kávové, jogurtové, bahenní a řadu dalších.

Moderní saunové ceremoniály – saunová show

Ceremoniály probíhají ve speciálně uzpůsobených menších či větších saunách, které mají dostatečný prostor pro pohyb saunéra – animátora a jeho příběh, zpracovaný jak po choreografické stránce, tak po dějové lince. Tyto sauny jsou vybaveny světelnou, audio a někdy i video technikou, která příběhu dává reálné obrysy a dotváří celou přibližně 10-minutovou show. Prostřednictvím ceremoniálu se tak můžete přenést do romantické Paříže, zažít Benátský karneval či se seznámit s pradávnými indiánskými příběhy.

Proč ZÁŽITKOVÁ SAUNA?

Jste budoucím provozovatelem wellness a zvažujete doplnění vaší sauny o zážitkové saunování? Jste stávající provozovatel a cítíte potřebu změny? Pojďme se podívat na hlavní výhody v případě začlenění zážitkového saunování, které přinesou velkou hodnotu navíc jak pro vaše klienty, tak pro vás:

  • Zážitkové saunování dává wellness centru (hotelu, veřejné sauně,…) možnost vytvoření rozmanitého programu, prostřednictvím kterého své návštěvníky vedle samotného zpestření času, stráveného v sauně, přátelskou a nenásilnou formou zároveň vede a vzdělává v tom, jak se správně saunovat. Seznamuje s účinky jednotlivých ingrediencí v podobě peelingů či esencí, i s nezbytnou hygienou saunování.
  • V důsledku pravidelného programu je wellness centru zvyšována návštěvnost a zlepšena frekvence návštěv jednotlivých zákazníků. Vybrané ceremoniály je možno zařadit do dnů s nižší návštěvností a tím je posílit. Saunový svět si postupně utváří svoji věrnou klientelu, která se za konkrétním programem v pravidelných intervalech vrací. Zároveň se tak zlepšuje vzájemná komunikace a zpětná vazba mezi klientem a provozovatelem.
  • Pravidelný program v podobě vracejících se saunových ceremoniálů, nebo i jednorázový program v podobě saunových nocí, saunových gastro eventů a dalších, rozšiřuje provozovateli možnosti v rámci propagace jeho wellnessu. Umožňuje zpoplatnění vybraných procedur či událostí, rozšiřuje nabídku služeb, dává možnost doplnění o speciální balíčky. To má také přímý vliv na prodloužení času, stráveného klientem ve wellness.

Rozhodli jste se pro realizaci ZÁŽITKOVÉ SAUNY?

Při přípravě projektů ceremoniálových saun spolupracujeme se Saunovým mágem Pavlem Hofrichterem, který má již v této oblasti bohaté zkušenosti ze světa, což přináší garanci ověřené kvality.

Protože jsme si vědomi komplexnosti zážitkového saunování a toho, že je na našem trhu stále novinkou, zajišťujeme pro vás v rámci jeho realizace kompletní servis.

Pomůžeme vám s vyprojektováním zážitkové sauny tak, aby splňovala vaše představy a aby její následná realizace splňovala všechny parametry, důležité pro její provoz. Zážitková sauna má svá konkrétní specifika, se kterými je třeba pracovat, jako je typ saunového topidla, rozmístění lavic, prostor a technické zázemí, a řada dalších.

Ve spolupráci s odborníky v oboru saunových eventů vám pomůžeme se zaškolením vašeho vlastního saunéra i personálu. Seznámíme vás s pravidly i současnými trendy, tak aby mohlo vaše wellness využívat možnosti zážitkového saunování naplno.

Jsme členy České asociace saunérů (ČAS)

Inspirujte se s námi designy světových zážitkových saun a saunových divadel:

Přírodní aromaterapie a kvalitní kosmetika jako základ saunových procedur

V dnešní době, kdy řada z nás trpí alergiemi různého původu, je určitě dobré nepodcenit kvalitu použité kosmetiky a vonných esencí a také znalost jejich účinků na lidský organismus. Jestliže chcete mít jistotu a garanci kvality, nebojte se investovat do 100% přírodních éterických olejů, spokojení klienti vám to vrátí. Podle balení v malých lahvičkách se může zdát, že jsou drahé, avšak vzhledem k dávkování po kapkách je výsledný efekt ekonomicky srovnatelný s chemickými esencemi, balenými v objemově velkých lahvích. Výhoda 100% přírodního éterického oleje spočívá nejen ve velmi příjemné vůni, ale také v pozitivním zdravotním efektu bez risku vedlejších negativních účinků, způsobených chemickými příměsemi.

Pokud ve vaší sauně působí proškolený saunér, zákonitosti využívané aromaterapie a saunové kosmetiky zná a ví, jak s nimi správně pracovat. Dokáže jednotlivé éterické oleje vhodně kombinovat, zná charakteristické rysy jednotlivých ingrediencí a jejich účinky.

 

KONTAKTUJTE NÁS

Vyberte si z následující nabídky:

 

Showroom:

 
Adresa:

Poděbradská 88/55
198 00 Praha 9

Telefon:

+420 777 682 081

E-mail:

praha@vital-trend.cz

 

Výroba:

 
Adresa:

Šalounova 470/38
703 00 Ostrava Vítkovice

Telefon:

+420 777 682 079

E-mail:

info@vital-trend.cz