Venkovní sauna

Ti z nás, kteří si již v minulosti vyzkoušeli saunování ve venkovní sauně, určitě ocenili nenahraditelné kouzlo této procedury. Potící kúra ve venkovní sauně nás přiblíží k přírodě, velmi příjemnou součástí je čerstvý vzduch, na který ze sauny vycházíme a ochlazení si můžeme dopřát ve venkovním bazénu nebo v zimě třeba přímo ve sněhu. Své velké kouzlo má beze sporu také večerní saunování přímo pod hvězdami.

Možností, jak realizovat venkovní sauny, je velké množství a vše u nás řešíme individuálně, abychom maximálně splnili zákazníkovy představy. Pokud patříte mezi ty, kteří si díky prostorovým možnostem mohou venkovní saunu dopřát, ať už jako součást rodinného domu, terasy bytu, chaty nebo rekreačního zařízení atp., zde je několik základních rad a informací, které jistě oceníte při plánování venkovní sauny. Veškeré bližší představy a detaily s vámi zkonzultujeme a doladíme a následně vám rádi vypracujeme návrh.

Venkovní sauny jsou vyráběny na míru

na základě individuálních požadavků a představ klienta, a to v nejvyšší kvalitě s ohledem na prostředí, ve kterém jsou realizovány:

  • volně stojící sauny (vč. střechy)
  • sauny součástí saunového domku (vč. zázemí pro odpočívárnu a odložení oděvu)
  • sauny na zastřešené terasy (balkóny domů či bytů ) nebo do již hotových zahradních domků a jiné

Při realizaci konstrukce venkovní sauny

Vychází se většinou z velikosti stavby, v základu je možno je rozdělit takto:

  • pouze sauna
  • sauna s předsíňkou (pro odložení oděvu)
  • sauna se zázemím pro odpočívárnu, případně se zázemím pro sprchu, ochlazovací káď nebo závěsné výklopné vědro

Konstrukce stěn venkovní sauny

Konstrukce stěn sauny se volí dle klimatických podmínek a velikosti stavby. Pod venkovním palubkovým obkladem naší sauny doporučujeme vždy OSB desku, která zaručuje pevnost a konstrukční stálost. Lze ji dodat i pod vnitřní palubkový obklad v případě realizací velkých staveb nebo drsných klimatických podmínek.

Prosklení stěn sauny či dveří

V případě realizace prosklení částí stěn nebo dveří je vždy použito termo-izolační sklo.

Samostojně stojící sauna:

  • Pro samostatně stojící saunu je nutné připravit vyvýšenou základovou desku cca 20 cm nad terénem, která bude vyztužená armaturou a zateplená polystyrénem
  • V místě elektrického saunového topidla je třeba zabezpečit přívodní kabel (parametry jsou dány výkonem kamen, viz. Poradenství).

Saunová kamna na dřevo

  • V případě saunových kamen na dřevo je třeba počítat s větším prostorem pro saunu, protože tato kamna mají větší bezpečnostní vzdá Za saunovými kamny je třeba realizovat vyzdívku, ke kamnům se instaluje komínový systém, neopomeňte tedy ani revizi komínu.
  • Zpravidla jsou dva typy saunových kamen na dřevo: s přikládáním přímo uvnitř sauny nebo z vedlejší místnosti.

 

KONTAKTUJTE NÁS

Vyberte si z následující nabídky:

 

Showroom:

 
Adresa:

Poděbradská 88/55
198 00 Praha 9

Telefon:

+420 777 682 081

E-mail:

praha@vital-trend.cz

 

Výroba:

 
Adresa:

Šalounova 470/38
703 00 Ostrava Vítkovice

Telefon:

+420 777 682 079

E-mail:

info@vital-trend.cz