Solná sauna

Solná sauna je velmi oblíbeným druhem sauny pro stále více uživatelů. Solnou terapii je totiž možné doplnit do většiny typů saun a pozitivní účinky, kterými saunovací proceduru obohatí, jsou obrovské.

Solná terapie se stala v dnešní době velmi oblíbenou přírodní léčebnou metodou. Je doporučována také lékaři, a to pro uvolňování minerálů a aniontů (záporných iontů), nebo také tzv. “vzdušných vitamínů” a jejich vliv na lidský organismus.

V solích jsou obsažené minerální látky, které mají velmi příznivý vliv na lidský organismus. Při pravidelné aplikaci solné terapie se pokožka lépe prokrvuje. Solná terapie důkladně čistí lidský organismus, působí hojivě a podporuje schopnost pokožky vylučovat toxiny. Jedná se o přírodní léčebnou metodu, která v posledních letech zažívá obrovský rozvoj. Aby solná terapie působila co nejefektivněji, je zapotřebí využívat ji pravidelně. Pořiďte si malou solnou jeskyni domů.

Co je vlastně solná sauna?

Odpověď je jednoduchá. Solnou saunou může být klasická finská sauna, infrasauna i kombinovaná sauna. Vnitřní obklad stěn je z velké části tvořen materiálem, jako jsou solné cihly nebo solné štípané kameny, případně je sauna doplněna o solné koše. Sůl ve spojení se dřevem vytvoří harmonické prostředí pro nekonečné minuty rehabilitace.

Často slýcháme o ionizátorech v sauně, avšak když začneme pátrat blíže, zjistíme, že pokud má být ionizátor kvalitní a dosahovat žádoucích účinků, je v první řadě velmi drahý. Solná terapie je tak řešením, které nám v sauně zajistí přírodní ionizaci a ještě ji podtrhne jedinečným designem.

Do stávající a nové sauny, infrasauny i kombinované sauny instalujeme speciální solné koše nebo vyzdívku ze solných cihel. Díky tomuto řešení se vaše sauna stane ideálním prostředím, vhodným k inhalaci solí i k příjemné relaxaci.

Dobrá rada zákazníkům:

Sůl se všeobecně doporučuje do suché sauny. Není vhodná do prostor se zvýšenou vlhkostí, konkrétně nad 50% – tzn. do saun, kde je instalován výparník, do prostor u bazénu, zahradních domků, vlhkých suterénů, venkovních saun a prostorů, kde je velký výkyv teplot. Pokud je vystavena příliš velké vlhkosti, má tendenci se rozpouštět, tzv. plakat, případně začne vytvářet mapy, čímž trpí i interiér sauny. Vždy je také lepší vyhnout se umístění soli přímo u saunových kamen – vystavená takto vysoké teplotě má zase tendenci drolit se a vysychat. Za procento vlhkosti v místnosti, určené pro saunu, ručí zákazník, záruka se vztahuje na solnou terapii v prostředí do 50% vlhkosti.

Získáte

  • spojení solné terapie s účinky sauny
  • atraktivní interiér vaší sauny, komfort při saunování
  • znásobené blahodárné účinky na lidský organismus

 

KONTAKTUJTE NÁS

Vyberte si z následující nabídky:

 

Showroom:

 
Adresa:

Poděbradská 88/55
198 00 Praha 9

Telefon:

+420 777 682 081

E-mail:

praha@vital-trend.cz

 

Výroba:

 
Adresa:

Šalounova 470/38
703 00 Ostrava Vítkovice

Telefon:

+420 777 682 079

E-mail:

info@vital-trend.cz