Parní sauna

Pod pojmem “parní sauna” rozumíme vlhkou teplou lázeň. Vlhkost vzduchu v parní sauně dosahuje až 80-100% a spolu s teplotou 40-55 °C vytváří jedinečné klima, které velmi příznivě působí na lidský organismus. Celková tělesná teplota stoupá asi o 1-2 °C a to má za následek mírné zrychlení metabolismu. Následkem pobytu v parní kabině stoupá spotřeba kyslíku a dochází k celkové stimulaci životních funkcí. Pobyt v parní kabině vás velmi příjemně revitalizuje.

Parní sauna je často s oblibou kombinována s aromaterapií. Vonné esence jsou přimíchávány a vháněny parním vyvíječem do prostoru parní lázně. Aromaterapie má blahodárný podpůrný vliv na zlepšení fyzické, emocionální i duševní pohody.

Doporučená délka pobytu v parní kabině je 15 – 20 minut, maximálně 2 – 3 sezení v jeden den.

Realizace parní kabiny

Parní kabiny jsou na trhu realizovány v několika cenových relacích, dle použitého materiálu a technologií. Důležité pro výrobu parní kabiny je, aby materiál byl izolační a pevný.

Naše společnost vyrábí parní kabiny na míru, dle přání a představ klienta. Při výrobě používáme špičkové technologie a několik ověřených postupů podle typu prostoru, do kterého parní saunu dodáváme, a díky tomu vám také můžeme garantovat vysokou kvalitu našeho výrobku:

  • Ke stavbě parní kabiny používáme nejčastěji osvědčené moduly zn. Wedi. Veškeré doplňky, které jsou součástí modifikace, jsou kompatibilní, vybírat lze ze široké škály modulů (vč. lavic, tvarovaných na sezení, širších lavic, polohovaných na ležení, atp.)
  • Obklad parní kabiny je dán zcela individuálně výběrem klienta. Často se řeší kombinace keramické mozaiky (kterou se obkládají lavicové moduly a klenutý strop) a většího formátu keramického obkladu, případně kámen pro obklady stěn.
  • Na podlahu doporučujeme protiskluzovou dlažbu.
  • Dveře parní kabiny jsou kalené, bezpečnostní, celoprosklené

Osvětlení parní sauny realizujeme dle přání klienta, nejčastěji:

  • Součástí každé parní sauny je bezpečnostní osvětlení kabiny v podobě kruhových světel, umístěných pod lavicí. Tato světla vytvářejí příjemnou, tlumenou atmosféru.
  • Druhou velmi oblíbenou a často realizovanou variantou je hvězdné nebe, prolínající základní spektrum barev (RGB) s možností zastavení prolínání na odstínu, který se vám právě líbí nejvíce.

Technologie pro výhřev parní kabiny

O výhřev a tvorbu páry se v parní sauně stará parní vyvíječ. Příkon je dán vždy dle rozměru parní kabiny individuálně.

Součástí parního vyvíječe může být také možnost automatického dávkování aroma esencí, které jsou výparníkem spolu s párou vháněny do prostoru parní lázně.

Další z možností / alternativ je také solná parní kabina – doplněná o generátor aerosoli. Takto se parní lázeň stává zároveň ideálním místem pro inhalaci soli a je tak obohacena o jedinečné účinky solné terapie (viz. Solná terapie).

Součástí parní kabiny je ruční sprška, sloužící pro údržbu (vysprchování parní kabiny po skončení procedury), případně s ní lze ochladit saunové moduly.

Technická příprava

V případě realizace parní kabiny je nutné v podlaze zajistit vyspádovanou kanalizační vpusť:

  • u domácích parních kabin je dostačující kanalizační vpusť, umístěna před dveřmi kabiny (vně)
  • u veřejných parních kabin je vyspádovaná kanalizační vpusť umístěna uprostřed parní kabiny

Technické zázemí

  • Pro každou parní saunu je nutné zajistit technické zázemí, ve kterém je umístěna veškerá technologie, vč. rozvodu páry a elektroinstalace. Toto technické zázemí je ideálně umístěno přímo vedle parní kabiny a je třeba pro něj počítat s cca 70 – 100 cm x 150 cm (Š x H).
  • Je nutné počítat v technickém zázemí s napojením výparníku na kanalizační odpad.

 

KONTAKTUJTE NÁS

Vyberte si z následující nabídky:

 

Showroom:

 
Adresa:

Poděbradská 88/55
198 00 Praha 9

Telefon:

+420 777 682 081

E-mail:

praha@vital-trend.cz

 

Výroba:

 
Adresa:

Šalounova 470/38
703 00 Ostrava Vítkovice

Telefon:

+420 777 682 079

E-mail:

info@vital-trend.cz