Kombinovaná sauna

Kombinovaná sauna si v dnešní době vybojovala své pevné místo mezi saunami. V oblibě stoupla hlavně díky tomu, že její využití je všestranné. Je vhodná jak pro domácnost, tak pro veřejný provoz, kombinuje v sobě možnosti klasické otužovací procedury finské sauny a rehabilitační procedury infrasauny, a to hned několika možnými způsoby.

Naše kombinovaná sauna a infrasauna jsou osazeny infratechnologií zn. Elstein, která dodržuje rehabilitační a vlnovou délku v průměru 9,4 mikronů. Infratechnologie Elstein je podložena všemi certifikacemi, vč. zdravotního osvědčení Státním zdravotním ústavem a posudku Ministerstva zdravotnictví, poskytujeme na ni 7-letou záruku s možností prodloužení na doživotní záruku. Problematikou kvalitního infratepla se zabíváme už od r. 1999 a aše infrasauny a kombinované sauny osazujeme tím nejlepším, co dnešní trh nabízí.

V oblasti výroby kombinovaných saun jsme z hlediska odbornosti na trhu opravdovými profesionály.

Proč právě kombinovaná sauna?

Kombinovaná sauna nabízí svým uživatelům právě díky spojení infrasauny a finské sauny širší spektrum možností saunování.  V domácnostech se často řeší otázka, jakou saunu zvolit. Pokud nedojde ke vzájemné shodě, musí někdo z členů rodiny ustoupit a není tak ve svých požadavcích na saunování uspokojen. Právě tento problém řeší kombinovaná sauna: umožňuje v prostoru jedné sauny souběžný i samostatný provoz obou technologií. Je to saunová kombinace, kterou můžete využívat celý život.

Dobrá rada pro zákazníky

Při výběru kombinované sauny věnujte velkou pozornost kvalitě infrazářičů a infrapanelů, neboť trh nabízí i produkty s vysokou hladinou elektrosmogu a s nekvalitním povrchem (fólie, omítková vrstva, kovové trubice apod.), které při zahřátí produkují škodlivé látky a mohly by tak nepříznivě působit na váš organismus. Stejně tak věnujte pozornost správné vlnové délce infratechnologie, protože právě díky ní dochází ke všem pozitivním zdravotním a rehabilitačním účinkům nebo naopak (viz. Poradenství – Infračervené teplo a Poradenství – Očima lékařů).

BLIŽŠÍ SPECIFIKACE A MOŽNOSTI KOMBINOVANÉ SAUNY: 

Suchá varianta

Tato kombinovaná sauna zahrnuje instalaci infratechnologie Elstein a saunových elektrických kamen, lze doplnit o solnou terapii.

Infratechnologie

 • certifikovaná německá keramická infratechnologie značky Elstein s řídicí jednotkou Infra Red System (viz. Technické parametry)
 • rozmístění infratechnologie je stanoveno dle propočtu v návaznosti na celkový příkon a cirkulaci vzduchu, infratechnologie je rozmístěna ve stěnách, v podsedáku, popřípadě v lavici (naše know-how pro zkvalitnění rehabilitačního efektu při poloze v leže)

Saunová elektrická kamna Harvia nebo Tylo

 • ovládání na plášti nebo pomocí externí / interiérové řídicí jednotky
 • tato varianta kombinované sauny nedovoluje polévání lávových kamenů vodou, když je infratechnologie v provozu, z důvodu možného poškození keramického povrchu infrazářičů

Solná terapie

 • vhodný doplněk sauny
 • pro kombinovanou saunu je ideálním řešením solná vyzdívka, pro výhradně suché kombinované sauny lze využít i solný koš
 • přítomnost soli v prostoru sauny zkvalitňuje dýchání – zvlhčuje vzduch a obohacuje jej o záporné ionty a minerály, což nahrazuje potřebu polévání lávových kamenů

Trojí využití:

 • Infrasauna – využívá samostatně infrasystém.
 • Finská sauna – využívá samostatně saunová kamna.
 • Kombinovaná sauna – využívá kombinaci obou systémů souběžně, např. kamna se nastaví na 70-75 °C a současně se zapne infrasystém. Dochází zároveň k povrchovému i hloubkovému rehabilitačnímu prohřátí (díky infrasystému), k vysoké potivosti a k prodloužení doby saunování na cca 20 min. Kombinace přináší organismu optimální detoxikaci a umožňuje také závěrečnou ochlazovací koupel. Toto je velmi oblíbená varianta.

Vedle výroby kombinované sauny na míru nabízíme dva typizované modely, které jsou ideálně řešené z hlediska rozmístění infratechnologie a zároveň dopřávají možnost saunování v leže (díky infratechnologií vyhřívané lavici):

Kombinovaná sauna R LUX KOMBI

200 x 140 x 220 cm (š x h x v)

 • Š x H x V: 200 x 140 x 210 cm
 • 2 osoby
 • příkon: 2800 W (IT) / 230 V / 16 A / 6 kW (el. kamna) / 400 V / 3×16 A
 • Suchá varianta

Kombinovaná sauna R LUX KOMBI

220 x 140 x 220 cm (š x h x v)

 • Š x H x V: 220 x 140 x 210 cm
 • 2 – 3 osoby
 • příkon: 3300 W (IT) / 230 V / 20 A / 6 kW (el. kamna) / 400 V / 3×16 A
 • Suchá varianta

 

KONTAKTUJTE NÁS

Vyberte si z následující nabídky:

 

Showroom:

 
Adresa:

Poděbradská 88/55
198 00 Praha 9

Telefon:

+420 777 682 081

E-mail:

praha@vital-trend.cz

 

Výroba:

 
Adresa:

Šalounova 470/38
703 00 Ostrava Vítkovice

Telefon:

+420 777 682 079

E-mail:

info@vital-trend.cz