Tibetské lázně působí proti celulitidě, lokálním adipozitům, otokům, zpevňují pokožku a zároveň působí velmi kvalitně na naši psychiku. Není to tedy jen pobyt v páře, ale dlouhý a efektivní proces relaxace, spojený s masáží, v příjemném a uvolňujícím prostředí.

Tibetské lázně mají stejný princip jako lázně BAOBAB, ovšem s širší možností použití (spojení s kosmetickým ošetřením, masážemi). Hlavní prioritou je ošetření celého těla na základě tradičních Tibetských rituálů.

Tibetské rituály jsou založeny na prastaré filozofii, která říká, že klidu a pohody dosáhneme při dokonalé harmonii pěti živlů:

  • RAM (oheň – žár),
  • BHAM (voda-čistota),
  • LAM (země – výživa),
  • YAM (vzduch –dech),
  • OM (éter – myšlenka).

Tato harmonie je tvořená vůní, hudbou i barvami. Každé ošetření je pečlivě vybíráno dle potřeb a přání zákazníka. Tibetská ošetření jsou unikátním řešením pro Vaši relaxaci a pohodu.

Samotná procedura se odehrává na tibetském parním lůžku, nabízejícím zároveň víceúčelové využití. Při ošetření proudí pára pouze na tělo, nikoli na hlavu, což uvítají klientky s citlivou pletí. Každé ošetření začíná speciálním peelingem, jehož velkou výhodou je, že se nesmývá. Přes tento peeling je nanášeno speciální aroma a aplikován zábal. Poté následuje to nejpříjemnější – pobyt v parní lázni. Procedura je zakončena masáží dle typu ošetření, podporující daný živel a přispívající k rovnováze těla i mysli.

Procedury:

Druhy procedur vycházejí z jednotlivých živlů a volí se individuálně, klientovi na míru.

BHAM představuje vodu a voda je symbolem čistoty. BHAM patří mezi zeštíhlující ošetření, které se provádí detoxikací a drenáží. Je spojováno s modrou barvou. Pro BHAM je charakteristická pomalá neuromasáž.

LAM jako země, kámen. Symbolizuje výživu. Ošetření LAM je zpevňující a má stimulační účinky. Probouzí smysly a působí na elasticitu pokožky. Účinek ošetření LAM ideálně umocňuje rychlá neuromasáž.

YAM znamená vzduch, který je ekvivalentem pro dech. Má zelenou barvu a je určen pro rehabilitační masáže (zvláště partie zad). Uvolňuje ochablé svaly, způsobené častým sezením a špatným držením těla.

OM symbolizuje éter. Éter je chápán jako duchovní energie, jakýsi vlastní prostor. Jedná se o relaxační ošetření, které má za úkol navodit duševní pohodu. Je spojen s fialovou barvou. Zde je ideální pomalá relaxační masáž.

RAM znamená oheň, má červenou barvu. Pro ošetření RAM se aplikuje hloubková masáž pojivých tkání. Tělo je prohříváno a regenerováno. RAM je díky vysoké koncentraci aktivních látek také ošetřením anticelulitidním.

  • Minimální  prostor pro provoz lehátka je 8 m2.
  • Sprcha je pro tento typ ošetření nutná.
Další reference