Jedná se o bylinnou parní lázeň, vycházející z dávných tradic, obohacených o současné vědecké poznatky. Tatorelaxační a rehabilitační procedura probíhá ve speciálním parním boxu. Výhodou je poměrně nízká teplota v boxu – 45°C za současného využití maximální možné vlhkosti, dochází tak k napařování celého těla, celkovému prohřátí organismu a vstřebávání účinků několika druhů bylin. Z organismu jsou vyplavovány toxiny a zároveň je tělo velmi kvalitně uvolňováno. Klima zde je téměř opačné než u finské lázně, která kvůli provozní teplotě 85 – 110 °C ne každému vyhovuje. Po zaklopení parního boxu hlava zůstává mimo parní prostor. Díky tomu si mohou tuto proceduru užívat i ti, kteří špatně snáší pobyt v uzavřeném prostoru s vysokými teplotami. Dřevěné bylinné parní lůžko skýtá dostatečné soukromí pro vaši relaxaci. Lázeň v sobě ojedinělým způsobem slučuje účinky páry a aromaterapie.

Během 20 – 30ti minutové procedury se postupně propařují léčivé bylinky, ze kterých jsou uvolňovány vonné silice. Ty prostupují tělem a v páře ulpívají na pokožce.
Po ukončení parní lázně se tělo pouze lehce osuší. Je doporučeno nejméně 1 hodinu po proceduře se nekoupat, aby mohly léčebné účinky bylinek déle působit.

Použitý druh bylin je volen individuálně dle přání a potřeb klienta, s ohledem na případné alergie. K terapii lze zvolit nejen směsi bylin, ale také např. mořskou sůl apod.

Účinky bylinné parní lázně BAOBAB

Bylinné napařování zlepšuje krevní oběh, zvyšuje pružnost a tonus tkání, podporuje tvorbu nových buněk, příznivě působí na pleť a její elasticitu. Prohřívá svalstvo, odstraňuje křeče, zmírňuje i déle trvající bolesti pohybového aparátu (např. kyčelních kloubů a zad), stimuluje endokrynní systém a reguluje metabolismus, což je důležité například pro optimalizaci hmotnosti. Vedle všech zdravotních účinků dochází také k obnovování duševní rovnováhy, neboť terapie eliminuje svalové a vaskulární napětí a tím uvolňuje vitální energii a redukuje hladinu stresových hormonů.

Je možno využít také efektu inhalace – dosáhneme jej přehozením osušky přes prostor nad hlavou.

Tato procedura zprůchodňuje a revitalizuje respirační ústrojí, dutiny, průdušky a plíce. Odpařované byliny též velmi příznivě působí na pokožku obličeje, omlazují její celkový vzhled a zlepšují její strukturu.

K umocnění zážitku z této procedury doporučujeme následnou masáž.

Technické parametry parního lehátka BAOBAB

 • šířka – 180 cm + podložka hlavy 45 cm, tedy v rozloženém stavu 225 cm
 • hloubka –   80 cm
 • výška – 104 cm
 • BAOBAB  je možno instalovat téměř do každého prostoru o minimálním rozměru 3 x 3m, který je vybaven běžnou zásuvkou.
 • Jako materiál pro výrobu je používáno kvalitní dřevo dle výběru klienta.
 • Individuálně lze doladit také design spodní části lehátka.
 • Zařízení není napojeno na přívod vody.
 • Doporučujeme, aby místnost, ve které je lůžko umístěno, byla větratelná.
 • Součástí dodávky zařízení je provozní řád, který splňuje podmínky OHES (Obvodní/okresní hygienicko-epidemiologická stanice).
 • Doba dodání zařízení je cca 3 – 5 týdnů od podání závazné objednávky a složení zálohy.

Parní vyvíječ

 • max. příkon 1000W/230V
 • Jednoduché manuální ovládání – dva stupně vývoje páry a časovač.

Kalkulace návratnosti

Cena jedné procedury se pohybuje mezi 150 – 500,- Kč /dle lokality/ bez dalšího ošetření klienta.
Kompletní náklad na jednu proceduru /bylinná směs, krytí, el. energie, voda, mzda obsluhy, dezinfekce atd. max. 50,- Kč,-

Další reference