Klient: Domácí infrasauna

Typ sauny: Infrasauna EXCLUSIVE vestavěná do niky, s trojdílnou zrcadlovou stěnou

Počet osob: 2 – 6 osob

Použité materiály: Rohol – Bílý makassar, osika

Návrh designu: Klient ve spolupráci s Vital Trend s.r.o.

Tato infrasauna je jedinečná v mnoha ohledech. Pojďme se na ni podívat detailně!

To, co upoutává pozornost hned na první pohled, je obklad stěn. V tomto případě ho tvoří Rohol – bílý makassar, s velmi výraznou přírodní kresbou. Bílý makassar sám o sobě sauně dodává na neotřelosti. Pro svou exkluzivitu se řadí do znatelně vyšší cenové kategorie a po designové stránce si zároveň žádá odvážnější povahu, za odměnu si však můžete být jisti, že při tom správném osvětlení interiéru saunování dodá opravdové kouzlo, které jen tak běžné není.

Tato dvoupatrová infrasauna kombinuje hned osvětlení tři: hvězdné nebe, podsvícenou solnou vyzdívku a podsvícení hran lavic, vše ve stejném odstínu. Osvětlení můžou být spuštěna souběžně nebo každé zvlášť.

Design opěrek a lavic byl vyroben na míru dle přání klienta, opěrky a kryty infrazářičů jsou v tomto případě hlubší, což dá vyniknout jejich zaobleným liniím.

Delším velmi výrazným prvkem je ztmavená, zrcadlová čelní stěna, rozpínající se přes celou šíři místnosti, dělená na čtyři díly: pevná část a vstupní dveře do infrasauny a navazující dva posuvné díly, tvořící vstup do dvou vedlejších místností: komůrky s instalovanou technologií a toalety. Celoskleněná stěna je vybavena nerezovými tyčovými madly.

Vraťme se ještě k infrasauně: jak už bylo zmíněno výše, infrasauna je kombinovaná se solnou terapií, v podobě podsvícené solné stěny. Interiér je koncipován na dvoupatrové rohové sezení. Uvnitř infrasauny je umístěna víceokruhová digitální řídicí jednotka a také audio vybavení – reproduktory, vestavěné nepohledově pod lavicí a ovládání na boční stěně sauny.

Lavice jsou i tady opatřeny vyhříváním pro možnost saunování vleže, vyrobeny z nadotyk příjemné a designově čisté osiky. Podlahu pokrývá osikový odjímatelný rošt.

Další reference