Princip kvalitní infrasauny je v infratechnologii

Mnoho z vás našich zákazníků tápe, jak vybrat tu správnou infrasaunu. Základem každé dobré infrasauny je kvalitní infratechnologie. Protože s nekvalitní infratechnologií přijdete o to hlavní – o léčivé a rehabilitační vlastnosti infrasauny. Ale jak poznat, která infratechnologie je ta správná? Pojďme se na to podívat více zblízka:

Potící kúra v infrasauně probíhá oproti finské sauně trochu jinak. Dovnitř jdete na jeden delší saunovací cyklus. Jeho délka je pro každého individuální. Někomu vyhovuje dvacet minut, někomu klidně i 35 minut. V infrasauně by vám v první řadě mělo být příjemně, tkáň by se měla rozehřívat pozvolna a postupně by se měl dostavovat potící efekt. Do infrasauny byste měli vstupovat, když její ukazatel píše cca 35 °C a když z ní budete vycházet, na ukazateli by mělo být cca 55 °C. Nejlépe tento princip můžeme přirovnat k vyhřívání se na sluníčku v létě. I tam se po chvíli díky infrateplu, které slunce vyzařuje a které vaše tělo díky pro něj přirozené vlnové délce přijímá, začnete potit – při teplotách do cca 50 °C.

Infrazářič vaše tělo tedy prohřeje hloubkově, tím ho lépe detoxikuje, uvolní pohybové ústrojí a napomůže k léčení řady neduhů i tam, kde je finská sauna kontraindikační. Ale pozor: infrazářič vás nesmí prohřát zase příliš hluboko. V takovém případě by mohl totiž způsobit např. vysychání kloubního mazu a řadu dalších nežádoucích účinků, o které nestojíte.

Proto nejdůležitější je pro kvalitní infrasaunu vlnová délka, na které infratechnologie pracuje.

Často se nás ptáte na širokospektrální infrazářiče. Tyto zářiče obsahují všechny tři vlnové délky: krátké (IR-A), střední (IR-B) i dlouhé (IR-C) a jsou určeny pro rychlý výhřev prostoru. Jejich působení z malé vzdálenosti na lidské tělo (v infrasauně cca 15 cm od těla) však za nás vhodné není, právě kvůli krátkým vlnám (IR-A), které tělo prohřívají příliš hluboko.

Z tohoto důvodu jsme širokospektrální zářiče do našeho sortimentu pro vás nezařadili, jsme přesvědčeni, že bychom tím nedopomáhali k vašemu lepšímu zdraví a kvalitní relaxaci.

Ze stejného důvodu zůstáváme už řadu let věrni osvědčené certifikované německé infratechnologii ELSTEIN, která stejnou řadou infratěles osazuje např. také inkubátory a se kterou máme ve spolupráci se zdravotními a rehablitačními centry velmi pozitivní výsledky. Patentované složení hmoty, ze které je těleso vyrobeno, eliminuje krátkou vlnovou délku a dál propouští rehabilitační vlnovou délku v průměru 9,4 micronů, kterou naše tělo přirozeně přijímá a díky které dochází jak k potivosti, tak k rehabilitačnímu efektu.

Infratechnologii nabízíme s možností doživotní záruky.

Zvažujete koupi infrasauny? Kontaktujte nás a přijďte si vyzkoušet, jak se vám bude líbit v té naší. Rádi vám poradíme a zodpovíme všechny dotazy!

Další aktuality

Poradíme vám, jak pečovat o vaši saunu

Poradíme vám, jak pečovat o vaši saunu

Často se nás ptáte, jak o vaši saunu pečovat. Protože v sauně detoxikujete svůj organismus a vypotíte z těla spoustu škodlivin, je opravdu dobré dbát také na její čistotu. Tady je několik našich rad pro vás.

číst více

 

KONTAKTUJTE NÁS

Vyberte si z následující nabídky:

 

Showroom:

 
Adresa:

Poděbradská 88/55
198 00 Praha 9

Telefon:

+420 777 682 081

E-mail:

praha@vital-trend.cz

 

Výroba:

 
Adresa:

Šalounova 470/38
703 00 Ostrava Vítkovice

Telefon:

+420 777 682 079

E-mail:

info@vital-trend.cz