Kombinovaná sauna se v dnešní době probojovala na přední místo z hlediska oblíbenosti, jelikož její využití je všestranné – je vhodná jak pro domácnost, tak pro veřejný provoz, kombinuje v sobě možnosti klasické otužovací procedury finské sauny a rehabilitační procedury infrasauny. Bohužel ne všichni prodejci jsou podrobně obeznámeni s technologiemi výroby a provozu kombinovaných saun, a proto se dostávají k zákazníkům mylné či neúplné informace o kombinaci finské sauny a infrasauny. slider_homepage_4 Naše společnost Vital Trend se již řadu let zabývá problematikou infratepla. Naše kombinovaná sauna a infrasauna jsou osazeny infratechnologií zn. Elstein, která dodržuje rehabilitační a vlnovou délku v průměru 9,4 mikronů. Infratechnologie Elstein je podložena všemi certifikacemi, vč. zdravotního osvědčení Státním zdravotním ústavem a posudku Ministerstva zdravotnictví, poskytujeme na ni 7-letou záruku. Naše infrasauny a kombinované sauny tak osazujeme tím nejlepším, co dnešní trh nabízí.

V oblasti výroby kombinovaných saun jsme z hlediska odbornosti na trhu opravdovými profesionály.

Proč právě kombinovaná sauna?

Kombinovaná sauna nabízí svým majitelům širší spektrum možností saunování, jelikož je spojením klasické finské sauny a infrasauny, navíc s možností solné terapie. V domácnostech se často řeší otázka, jakou saunu zvolit. Pokud nedojde ke vzájemné shodě, musí někdo z rodinných příslušníků ustoupit a není tak ve svých požadavcích na saunování uspokojen. A právě tento problém řeší kombinovaná sauna, neboť umožňuje v prostoru jedné sauny souběžný i samostatný provoz obou technologií. Je to saunová kombinace, kterou můžete využívat celý život.

Nabízíme 2 varianty kombinovaných saun

Kombinované sauny

Suchá varianta

Tato kombinovaná sauna zahrnuje instalaci infratechnologie Elstein a saunových elektrických kamen, lze doplnit o solnou terapii.

Infratechnologie

 • certifikovaná německá keramická infratechnologie značky Elstein s řídicí jednotkou Infra Red System (viz. Technické parametry)
 • rozmístění infratechnologie je stanoveno dle propočtu v návaznosti na celkový příkon a cirkulaci vzduchu, infratechnologie je rozmístěna ve stěnách, v podsedáku, popřípadě v lavici (naše know-how pro zkvalitnění rehabilitačního efektu při poloze v leže)

Saunová elektrická kamna Harvia nebo Tylo

 • ovládání na plášti nebo pomocí externí / interiérové řídicí jednotky,
 • tato varianta kombinované sauny nedovoluje polévání lávových kamenů vodou, když je infratechnologie v provozu, z důvodu možného poškození keramického povrchu infrazářičů.

Solná terapie

 • vhodný doplněk sauny,
 • pro kombinovanou saunu je ideálním řešením solná vyzdívka, pro výhradně suché kombinované sauny lze využít i solný koš
 • přítomnost soli v prostoru sauny zkvalitňuje dýchání – zvlhčuje vzduch a obohacuje jej o záporné ionty a minerály, což nahrazuje potřebu polévání lávových kamenů.

Trojí využití:

Vyžívá samostatně infrasystém.

Využívá samostatně saunová kamna.

 • Kombinovaná sauna

Využívá kombinaci obou systémů souběžně, např. kamna se nastaví na 70-75 °C a současně se zapne infrasystém. Dochází zároveň k povrchovému i hloubkovému rehabilitačnímu prohřátí (díky infrasystému), k vysoké potivosti a k prodloužení doby saunování na cca 20 min. Kombinace přináší organismu optimální detoxikaci a umožňuje také závěrečnou ochlazovací koupel. Toto je velmi oblíbená varianta.

Mokrá varianta

Tato varianta zahrnuje instalaci infratechnologie Redwell Wellina a saunových elektrických kamen, lze opět doplnit o solnou terapii:

Infratechnologie

 • speciální infračervené plošné panely rakouského výrobce Redwell – Welina s krytím IP 65, které umožňují provoz v mokrém prostředí, řídicí jednotka Infra Red System,
 • rozmístění infrapanelů dle propočtu pod lavicí, za zády, ve stropě,
 • v prostoru sauny je vytvořen tzv. infrakout.

Saunová elektrická kamna Harvia nebo Tylo

 • ovládání na plášti nebo pomocí externí / interiérové řídicí jednotky,
 • u této varianty kombinované sauny lze vytvářet parní nárazy poléváním lávových kamenů vodou nebo lze instalovat kamna se zabudovaným výparníkem na vodu, který sám vlhkost vytváří (turecká lázeň, bio sauna).

Solná terapie

Do kombinovaých saun, ve kterých je vytvářena občasná vlhkost politím kamenů vodou, lze instalovat solnou vyzdívku. Není možné instalovat v kombinaci s kamny s výparníkem z důvodu příliš vysoké vlhkosti a v důsledku toho rozpouštění soli. Vždy je nutno dbát na kvalitní vyvětrání a vyschnutí sauny po saunování.

Dvojí využití:

Využívá samostatně saunová kamna.

 • Kombinovaná sauna

Využívá kombinaci obou systémů souběžně, při teplotě dle potřeby, nejčastější rozpětí teplot je 55-80 °C. Infrapanely tvoří v sauně tzv. infrakout.

Výroba

 • typ vhodný pro větší sauny
 • dle požadavků zákazníka výroba na míru
 • v jiných případech nás kontaktujte

Vedle výroby kombinované sauny na míru nabízíme dva typizované modely, které jsou ideálně řešené z hlediska rozmístění infratechnologie a zároveň dopřávají možnost saunování v leže (díky infratechnologií vyhřívané lavici):

Kombinovaná sauna R LUX KOMBI

půdorysKombi_sauna_suchá_200x140_cm

Š x H x V: 200 x 140 x 210 cm

2 osoby

příkon: 2800 W (IT) / 230 V / 16 A / 6 kW (el. kamna) / 400 V / 3×16 A

Suchá varianta

Kombinovaná sauna R LUX KOMBI

půdoryskombi_sauna_suchá_220x140_cm

Š x H x V: 220 x 140 x 210 cm

2 – 3 osoby

příkon: 3300 W (IT) / 230 V / 20 A / 6 kW (el. kamna) / 400 V / 3×16 A

Suchá varianta

Dobrá rada pro zákazníky

Při výběru kombinované sauny věnujte velkou pozornost kvalitě infrazářičů a infrapanelů, neboť trh nabízí i produkty s vysokou hladinou elektrosmogu a s nekvalitním povrchem (fólie, omítková vrstva, kovové trubice apod.), které při zahřátí produkují škodlivé látky a mohly by tak nepříznivě působit na váš organismus. Stejně tak věnujte pozornost správné vlnové délce infratechnologie, neboť právě díky ní dochází ke všem pozitivním zdravotním a rehabilitačním účinkům nebo naopak (viz. Poradenství – Infračervené teplo a Poradenství – Očima lékařů).